Cytiva Jumbosep, OMEGA, 100 kDa MWCO
Reference
A51091
Sales Unit
12 pcs
Cytiva Jumbosep centrifugal filter, 100 kDa. Sample volume: up to 60 mL. For concentration, desalting, and buffer exchange of proteins and biomolecules by centrifugation.
Cytiva Jumbosep centrifugal filter, 100 kDa. Sample volume: up to 60 mL. For concentration, desalting, and buffer exchange of proteins and biomolecules by centrifugation. Non-sterile. Omega PES (polyethersulphone) ultrafiltration membrane.
| Iso Code | PK |
|---|---|
| Manufacturer reference | OD100C65 |
| Brand | Cytiva |
| ISO code | PK |
| eclass | 32010000 |
| leadtime | 15 |
| UNSPSC code | 41104921 |
| Sales Unit | 12 pcs |
| Reference | A51091 |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 100 g |
| Overall dimensions | 180 × 80 × 75 mm |
| Application | Eiwitconcentratie, bufferuitwisseling, ontzilting, ultrafiltratie |
| Sterile | No |
| Capacity | tot 60 mL |
| Packing | by 15 |
| Pore | 100 kDa MWCO |
| Volume | 60 ml |
| Membrane | PES (polyethersulfone) |
| With certificate | No |
| pH | 1-14 |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.