Cytiva Jumbosep, filtrate receivers and caps
Reference
A51022
Sales Unit
12 pcs
Cytiva centrifugal filter. Sample volume:. For concentration, desalting, and buffer exchange of proteins and biomolecules by centrifugation.
Cytiva centrifugal filter. Sample volume:. For concentration, desalting, and buffer exchange of proteins and biomolecules by centrifugation. Non-sterile.
| Iso Code | PK |
|---|---|
| Manufacturer reference | FD001X65 |
| Brand | Cytiva |
| ISO code | PK |
| eclass | 32010000 |
| leadtime | 68 |
| UNSPSC code | 41123312 |
| Sales Unit | 12 pcs |
| Reference | A51022 |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 460 g |
| Overall dimensions | 270 × 175 × 90 mm |
| Application | Eiwitconcentratie, bufferuitwisseling, ontzilting, ultrafiltratie |
| Sterile | No |
| Capacity | tot 60 mL |
| Volume | 60 ml |
| With certificate | No |
| pH | 1-14 |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.