L- spreader PS - orange - sterile /10 - eco
Reference
A34081
Sales Unit
500 pcs
These sterile L-shaped spreaders for single use have a curved end and are suitable for applications such as in microbiology and for the spreading of cells across growth surfaces.
- Colour: orange
- Material: polystyrene
- Gamma radiation sterilized according to ISO13485 standard
- L-shaped design
- Smooth surface for even spreading
- Dimensions: 146 mm x 38 mm x 4 mm (l x w x d)
- Disposable
| UNSPSC code | 41122100 |
|---|---|
| Brand | Biologix |
| ISO code | PK |
| leadtime | 7 |
| eclass | 32030000 |
| Diameter | 4 mm |
| Overall dimensions | 146 x 38 x 4 mm |
| Sterile | Yes |
| Packing | by 10 |
| Sales Unit | 500 pcs |
| Material | Polystyrene(PS) |
| Color | Orange |
| Reference | A34081 |
| Length | 146 mm |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.

