IKA Trayster Digital
Reference
A55367
Sales Unit
1 Piece
Digital overhead shaker with vertical rotation for smooth but effective mixing with infinitely adjustable speed. Ideal for biological samples, particularly blood samples.
Digital overhead shaker with vertical rotation for smooth but effective mixing with infinitely adjustable speed. Ideal for biological samples, particularly blood samples. Suitable for separating and mixing processes of powdered and liquid samples in tubes up to 50 ml. The easily removable attachments allow simple and quick cleaning of the unit after spilled samples.
| Iso Code | PCE |
|---|---|
| Brand | Ika |
| UNSPSC code | 41102423 |
| Manufacturer reference | 0004006000 |
| leadtime | 10 |
| ISO code | PCE |
| eclass | 32012800 |
| With display | Yes |
| Overall dimensions | 460 x 180 x 140 mm |
| Sales Unit | 1 Piece |
| Warranty | 3 years |
| Timer | Yes |
| Reference | A55367 |
| Speed/frequency | 0 - 80 rpm |
| Weight | 3.282 kg |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.