Cytiva Acropak 800 capsule filter, PVDF, 0.1 µm
Reference
A50697
Sales Unit
1 Piece
Cytiva AcroPak 800 capsule filter, PVDF (Fluorodyne II), 0.1 µm, gamma sterile, hose barb connector. Suitable for scale-up of prefiltration.
Cytiva AcroPak 800 capsule filter, PVDF (Fluorodyne II), 0.1 µm, gamma sterile, hose barb connector. Suitable for scale-up of prefiltration. Pack of 1.
| Iso Code | PCE |
|---|---|
| Manufacturer reference | 12473 |
| Brand | Cytiva |
| ISO code | PCE |
| eclass | 32010000 |
| leadtime | 67 |
| UNSPSC code | 41104915 |
| Sales Unit | 1 Piece |
| Reference | A50697 |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 220 g |
| Overall dimensions | 175 × 175 × 95 mm |
| Application | Procesfiltratie, sterielfiltratie, farmaceutische productie |
| Sterile | Yes |
| Packing | Individually packed |
| Pore | 0,1 µm |
| Endotoxines | < 0,5 EU/mL |
| Membrane | PVDF (polyvinylidene difluoride) |
| Pressure | 2,7 bar |
| With certificate | No |
| pH | 2-11 |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.