Cytiva A/D glasvezelfilter, 142mm
Reference
A50787
Sales Unit
25 pcs
Cytiva A/D glass fibre membrane disc, 142mm. For gravimetric analysis, air quality measurement, and environmental monitoring. High dust retention, chemically inert, high temperature resistant.
Cytiva A/D glass fibre membrane disc, 142mm. For gravimetric analysis, air quality measurement, and environmental monitoring. High dust retention, chemically inert, high temperature resistant. Pack of 25.
| Iso Code | PK |
|---|---|
| Manufacturer reference | 66226 |
| Brand | Cytiva |
| ISO code | PK |
| eclass | 32010000 |
| leadtime | 122 |
| UNSPSC code | 41104918 |
| Sales Unit | 25 pcs |
| Reference | A50787 |
| Weight | 120 g |
| Diameter | 142 mm |
| Overall dimensions | 175 × 175 × 10 mm |
| Application | Membraanfiltratie, Western blot, microbiologische analyse, luchtkwaliteitsmeting |
| Sterile | No |
| Diameter | 142 mm |
| Packing | by 25 |
| Membrane | GMF (glass microfiber) |
| Grid | No |
| With certificate | No |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.