Branson 5800 ultrasonic bath 9.5L, heated, 2nd hand
Reference
A32444
Sales Unit
1 Piece
Branson 5800 ultrasonic cleaner with heating - For high quality cleaning with a frequency of 40 kHz.
- For high quality cleaning with a frequency of 40 kHz, very quiet.
- Models that are built into the lab bench, size on request.
- Memorises the last control chosen.
- Lid included.
| ISO code | PCE |
|---|---|
| eclass | 32010000 |
| leadtime | 1 |
| UNSPSC code | 42282017 |
| Brand | Branson |
| Heating power | 485W |
| Power supply | 230V |
| Sales Unit | 1 Piece |
| With display | No |
| Timer | Yes |
| Weight | 6,4 kg |
| Reference | A32444 |
| Capacity | 9,5L |
| Int. Dimensions | 290 x 240 x 150mm |
| Ultrasonic frequency | 40 kHz |
| Ext. Dimensions | 397 x 401 x 378mm |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.