Bottle, PE-LD, narrow neck, 250mL with screw cap
Reference
A57267
Sales Unit
252 pcs
This PE-LD bottle with a narrow neck and screw cap has a capacity of 250 ml.
| UNSPSC code | 41121804 |
|---|---|
| Brand | Kautex |
| Manufacturer reference | 2000770506 |
| ISO code | PK |
| eclass | 32040500 |
| Reference | A57267 |
| Max. volume | 250 ml |
| Diameter | 61,3 mm |
| Color | transparent |
| Material | LDPE |
| Sales Unit | 252 pcs |
| Overall dimensions | 61,3 mm x 140 mm |
| Form | flesvorm |
| Height | 140 mm |
| Volume | 250 ml |
| With stopper | Yes, with screw cap |
| Cap type | Screw Cap |
| Graduation | No |
No price available or do you need more info for this product? Request your info with the form below.